Nézzük együtt meg, mit tehetünk – lakberendezési szempontból -, hogy a hangulatunk jobb legyen! Jöjjön 10 best of ötlet.
3. A lakásunk a sikerekre emlékeztessen, ne a kudarcokra! Egy félbehagyott felújítás eléggé a kedvemet tudná szegni. Beköltözéskor szembesültünk azzal, hogy az előző tulaj úgy festette ki a nappalit, hogy az ablak fölötti, addig függönnyel takart falon, a régi szín maradt. Elfogyott a festék? Pont ott vesztek össze? Pozitív példaként említem a barátnőmet, aki a 4 méter belmagasságú lakását egyedül festette ki, hogy a munkahelyi pszichoterrort egy sikerélménnyel ellensúlyozza (ez annyira bejött, hogy utána megszabadult az állásától).
A gyerekeknek mindenképp, de ne csak nekik legyen dicsőség-fala! Nem a szomszéd miatt, s nem az a lényeg, hogy a nappali legyen tele díjakkal, hanem a mi “belső-szobánk” emlékeztessen a jóra, arra, hogy mindig van felfelé. Anyák napjára kapott “szeretlek”, inspiráló idézetek, egy jól sikerült nyaralás képei…
Az enyém ilyen: egy grafika, a kedvenc verseim, egy gyerek-rajz:
Ez a “kép a képben” nagyon tetszik!
Sok időt töltünk el itt magányosan, vegyük körül magunkat:)
4. Sunshine, minden mennyiségben. Azaz fény, fény és fény, ha lehet, természetes fény, nagy ablakok, könnyű vagy alig textilekkel. Neked is van olyan szomszédod, akinél mindig le van húzva a redőny?
5. Virágzó, egészséges növények. A hangsúly az “egészségesen” van! Az orchideák még az anti-kertészeknél is tündökölnek, nem igényelnek extra törődést.
Még nálam is bírják 🙂
Egy-két más virágom is van:
6. Némely lakás olyan, mint egy bútorraktár. Legalább annyit tegyünk meg, hogy a szedett-vedett bútorokat egységessé tesszük festékkel, textilekkel – mindjárt jobban érezzük magunkat, pláne, ha nem csak a “mesterre” várunk, hanem magunk is ecsetet, tűt ragadunk. Nem hiszem, hogy a felmenőink megharagudnák ránk, ha átszínezzük a komódot, vagy a székeket!
7. Az albérlet nehéz dió: mit tehetek meg, mi éri meg? Lakjuk be a teret, akkor is, ha nem velünk együtt választotta a burkolatokat, vagy a bútorokat a főbérlő… (van pedig ilyen, igaz azok luxus lakások). Személyes tárgyak, dekoráció, a kedvenc könyvek, egy alapos takarítás beköltözéskor, a WC ülőke kicserélése 🙂
A lányokat, meg a rajzszöges gömböket vinném magammal:
Merci-Ancsa albérlet témában is elkényeztet minket.
8. Sok sikeres felújításra láttunk már példát, ahol a zegzugos lakások alaprajza jelentősen megváltozott. Az egyértelmű vonalak, a labirintus felszámolása, a lomok rejtekhelyének megszüntetése, a bútorok jó megközelíthetősége, mind-mind könnyítenek rajtunk! Nem kellenek a szekrények, amiknek alig lehet kinyitni az ajtaját, a kanapék, amikre a díszpárnáktól nem lehet (nem szabad…) leülni, a konyhán át megközelíthető fürdőszobák, a veszettül nagy kihasználatlan előszobák.
Egy nyaraló, szimmetrikus vonalakkal:
9. Mindennek rendelt ideje van… Van, amikor már ideje a múltat lezárni, az elvesztett családtag, kapcsolat emlékei (tárgyak, ruhák, szokások) már lefelé húznak. Rendezzük el ezeket, tartsuk meg a legfontosabbakat, emeljük ki a boldog pillanatokat, vagy szabaduljunk mindentől, ha ez segít a depresszív állapotból kimozdulni.
10. Ébredtél már egyedül egy szobában arra, hogy egy borzalmas arc bámul? Démoni, ijesztő lények fotókon, festményeken – akkor sem kellenek, ha híres művész követte el! Gyerekszobában különösen gondoljuk át, kell-e egy nagyvad az ágyával szemben.
A jó lakásban feltöltődünk, igazi hátország, de nem börtön, amiből nem lehet, nem akarunk kimozdulni. Gondoljuk át a mindennapjaink talán legfontosabb terét, az otthonunkat, s merjünk változtatni!
Milyen tipped, tapasztalatod van? Mit gondolsz a fentiekről? Kérlek oszd meg itt a blogon üzenetben, vagy a blog Facebook oldalán.
A képek forrása: Garzon-blog.
Kommentek